Bentley idzie pełnym ogniem na autostradzie. Przy 280 km/h ostrzeżenie dla kierowcy (wideo)

Kilka tygodni temu Bentley zaprezentował model Flying Spur z W12 pod maską. I choć ten egzemplarz dysponuje tylko silnikiem V8, to ten film potwierdza, jak to auto jest szybkie.

Załączony materiał filmowy został zrealizowany na niemieckim odcinku autostrady bez ograniczeń prędkości. Kierowca rozpędził Bentley’a do prędkości ponad 280 km/h. Warto dodać, że prędkość maksymalna tej luksusowej limuzyny wynosi 318 km/h. Przyspieszenie 0-100 km/h? Zaledwie 4,1 sekundy. A przecież mówimy o czołgu ważącym 2330 kilogramów!

> BMW nie dało żadnych szans Bentleyowi. Patryk smutny w aucie za 1,2 mln zł. (wideo)

Przy 280 km/h kierowca usłyszał dźwięk pikania w aucie. Jest to ostrzeżenie o zbyt wysokiej prędkości dla opon. Najprawdopodobniej samochód jechał na zestawie zimowym.

Najnowszy Bentley Flying Spur V8 generuje 550 koni mechanicznych oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego z 4.0 l silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła za pomocą 8-stopniowej przekładni automatycznej. Co ciekawe, inżynierowie wyposażyli model w funkcję dezaktywacji cylindrów, aby obniżyć spalanie w czasie spokojnej jazdy.

Bentley Flying Spur V8, czerwony, przód
Bentley Flying Spur V8, czerwony, przód
Bentley Flying Spur V8, czerwony
Bentley Flying Spur V8, czerwony – tył

Według Bentleya, jeśli zależy ci na wrażeniach z jazdy, V8 będzie dla Ciebie bardziej odpowiednim wyborem niż W12. Częściowo dlatego, że jest lżejszy o 100 kilogramów.

> Audi S8 vs. Bentley Flying Spur: z Bentaygą poszło gładko, a jak z 626-konną limuzyną W12?

Klienci mogą zamawiać Flyinga Spur V8 w konfiguracjach cztero- lub pięcioosobowej. Cena? Bentley Flying Spur V8 na polskim rynku kosztuje przynajmniej 1,6 miliona złotych.