Bandytom w Passacie nie spodobał się kolarz. Wpadli na przerażający pomysł (wideo)

Rowerzyści na drogach nie mają łatwego życia. Wielu kierowców pojazdów mechanicznych nie zważa na cyklistów i wyprzedza ich zbyt blisko, lub nawet trąbi i doprowadza do innego ogromnego niebezpieczeństwa. Nie pomaga nawet fakt, że policja może na przykład nałożyć mandat w wysokości 300 złotych za brak odstępu w czasie wyprzedzania.

Na załączonym materiale filmowym nie mamy jednak do czynienia z wykroczeniem, a bandytyzmem w najczystszej postaci, przez który kolarz mógł nawet stracić życie.

> „Kozak” w Audi RS6 wkurzył się na rowerzystów: nie wytrzymał, ale nic go nie usprawiedliwia (wideo)

Gdy „królewicze” z Volkswagena Passata dostrzegli w oddali rowerzystę, pasażer niemieckiej limuzyny wychylił się przez okno i po prostu pchnął kolarza na pobocze. Nie miał przy tym żadnych skrupułów.

Niestety nie wiemy nic o stanie zdrowia kolarza, ale mamy nadzieję, że kask oraz odpowiedni ubiór uchronił rowerzystę przed poważnymi obrażeniami. Do tego incydentu doszło w górzystej części Dublina i według lokalnych mediów, tożsamość kierowcy oraz pasażera Volkswagena jest już znana policji. Odpowiednie służby prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Passenger pushes cyclist off the road in Dublin mountains. Apparently identity of passengers are known and police investigating. from r/IdiotsInCars