11 gen. Hondy Civic (2021) oficjalnie. Koniec z manualem, dostępny będzie tylko automat

Nadszedł czas na jedenastą już generację jednego z najpopularniejszych samochodów na świecie – Hondy Civic. Japoński producent zaprezentował właśnie najnowszą odmianę sedan, która trafi do salonów w USA jeszcze latem tego roku.

>Takiego lania jeszcze nie było! Volkswagen Golf VIII R vs. Honda Civic Type R (wideo)

Mamy tutaj do czynienia z zupełną odmianą stylistyczną. Nie możemy już tego nazwać mocniejszym faceliftingiem. Ostre skośne kształty znane z poprzednich generacji ustąpiły miejsca bardziej stonowanej stylistyce. Zarówno na zewnątrz jak i w środku, tam też znajdziemy dużo prostsze linie i większy porządek.

Honda Civic 11 Sedan 2022
Honda Civic 11 Sedan 2022 – tył

Nowa Honda Civic (2021) jest większa od poprzedniczki, mierzy 467.3 centymetra długości, a rozstaw osi to 273.5 centymetra. Mimo to producent chwali się, że auto ma się jeszcze lepiej prowadzić, być bardziej oszczędnym oraz jeszcze lepiej wyposażonym pod względem nowoczesnych technologii oraz bezpieczeństwa.

Honda Civic 11 Sedan 2022
Honda Civic 11 Sedan 2022 – bok

Klient będzie miał do wyboru jeden z dwóch 4-cylindrowych silników benzynowych. Wolnossący motor 2.0 będzie oferował 158 koni mechanicznych oraz 187 niutonometrów momentu obrotowego. Będzie on dostępny w parze z wersją wyposażenia LX oraz Sport. Drugą opcją jest silnik 1.5 turbo o mocy 164 koni mechanicznych i momencie obrotowym 207 niutonometrów. Ten motor znajdziemy pod maską egzemplarzy z linii wyposażenia EX lub Touring. Warto zaznaczyć, że oba warianty współpracują wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów. Honda rezygnuje z przekładni manualnej.

Honda Civic 11 Sedan 2022
Honda Civic 11 Sedan 2022 – wnętrze

Na liście wyposażenia standardowego znajdziecie 10.2-calowy ekran wirtualnego kokpitu oraz 7-calowy monitor dotykowy na desce rozdzielczej. Na pochwałę zasługuje fakt, że klimatyzacją oraz głośnością multimediów możemy sterować za pomocą fizycznych przycisków. Po raz pierwszy w Civicu znajdziemy też opcjonalny 12-głośnikowy system audio sygnowany logo Bose.

Honda Civic 11 Sedan 2022
Honda Civic 11 Sedan 2022 – tył

Cennik oraz planowana premiera wersji przeznaczonej na rynek europejski nie zostały jeszcze zaprezentowane.

>Nowy Civic Type R nie będzie hybrydą: Honda zrobi wyjątek i zachowa tradycyjny silnik benzynowy