Volvo XC90 największe? Zapomnij. Powstanie XC100, które powalczy z BMW X7. Znikną też limuzyny i kombi

75% całkowitej sprzedaży szwedzkiej marki to SUV-y i crossovery. Jaki wniosek z tych statystyk wyciągnęli szefowie „łośków”? Volvo zamierza skupić się na samochodach, które są pożądane przez ludzi.

Prezes Volvo, Håkan Samuelsson, wyjaśnił, że „Volvo ma zbyt wiele sedanów i kombi i część z tych samochodów będzie musiała zostać usunięta z oferty”. Samuelsson obiecuje jednak, że Volvo zachowa sedany i modele kombi, ale nie w takiej liczbie, jak dotychczas.

> Kupiłeś nowe Volvo z ograniczeniem prędkości do 180 km/h? Heico Sportiv odblokuje samochód za 6 tysięcy złotych

Volvo skupi się na opracowywaniu nowych SUV-ów oraz crossoverów. Jedną z ostatnich nowości jest elektryczny model C40 Recharge, które na jednym ładowaniu przejedzie ponad 400 kilometrów. W przyszłości pojawi się również XC20, natomiast według naszych źródeł zadebiutuje także zupełnie nowy model XC100, które powalczy z BMW X7 oraz Mercedesem GLS.

> Volvo S90 i V90 po liftingu 2020 oficjalnie: oczyszczacz powietrza w kabinie, lepsze audio Bowers&Wilkins

Bez względu na nadwozie, większość nowych modeli Volvo stanie się pojazdem elektrycznym. Volvo obiecało całkowicie zrezygnować z silników benzynowych do końca dekady. Przypomnijmy, że diesla pod maską nowych Volvo nie znajdziemy już od kilkunastu miesięcy. Ponadto każde Volvo pojedzie maksymalnie 180 km/h.