Stare Volvo sponiewierało Ferrari na prostej. 570-konne 458 Italia bezradne w tym pojedynku (wideo)

Wydaje się, że Volvo Amazon Kombi z 1967 roku jest jednym z ostatnich samochodów, które można postawić w szranki z piekielnie mocnym Ferrari 458 Italia. Praktyczny szwedzki pojazd nie przestraszył się jednak pojedynku z potworem z Maranello. Kierowca pewnie wziął udział w rywalizacji na prostej.

458 Italia nie jest łatwym zawodnikiem. Produkowane w latach 2009-2015 Ferrari dysponuje silnikiem V8 o pojemności 4,5 l i mocy 570 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 3,5 sekundy oraz rozpędzenie pojazdu do prędkości 340 km/h.

> Odpicował Ferrari i kozaczył na wyjeździe z myjni. Teraz śmieje się z niego cały Internet (wideo)

Szczegóły techniczne na temat Volvo Amazon z lat 60-tych pozostają tajemnicą. Według naszych ustaleń jest to bardzo zmodyfikowany egzemplarz o mocy 600 koni mechanicznych, który został zaprezentowany podczas SEMA Show w 2006 roku.

> Panda 4×4 zimą jak wygłodniały niedźwiedź: tym razem ofiarą 1000-konne Ferrari SF90 (wideo)

Załączony materiał filmowy będzie przyjemny dla oka fanów Volvo, którzy tęsknią za silnikami powyżej dwóch litrów w nowych modelach szwedzkiej marki. Przypomnijmy, że nawet w najdroższym Volvo nie znajdziemy już silnika o większej pojemności. Mało tego, każdy egzemplarz został wyposażony w kaganiec ograniczający prędkość maksymalną do 180 km/h.