Tak wygląda Porsche 911 GT3 przy prawie 330 km/h z mostku nad autostradą (wideo)

Jeśli jedną z twoich ulubionych rozrywek w dzieciństwie było oglądanie przejeżdżających samochodów z wiaduktu na autostradą, to ten materiał filmowy będzie dla Ciebie ukojeniem. Właśnie na ten moment czekałeś całe życie.

Ten obserwator nie tylko oglądał samochody z wiaduktu nad niemiecką autostradą, ale również zamontował dwie kamery na wypadek, gdy przejedzie coś naprawdę wyjątkowego.

W rezultacie udało się zarejestrować przejazd Porsche 911 GT3 991, którego kierowca jechał z gazem w podłodze. Pod maską tego potwora w latach 2013-2017 montowano silnik o pojemności 3.8 l i mocy 475 koni mechanicznych. Dopiero od 2018 roku Niemcy postanowili zainstalować wariant o większej pojemności 4.0 l i mocy 500 koni mechanicznych.

Stał na przystanku i czekał na autobus: wtedy Bugatti przejechało z prędkością ponad 370 km/h (wideo)

W tym przypadku mamy do czynienia ze starszym modelem o mniejszej mocy. Nie ma to jednak tutaj żadnego znaczenia, ponieważ oba charakteryzują niesamowite osiągi i kapitalny dźwięk pochodzący z końcówek układu wydechowego. Nadjeżdżające pełną parą Porsche 911 GT3 (991) słychać z kilkuset metrów!