Tak wygląda nowa Honda Civic XI (2022). Plus jest taki, że nie będzie produkowana w UK

Honda Civic nowej generacji jest coraz bliżej debiutu. 11 generacja popularnego japońskiego hatchbacka została przyłapana bez kamuflażu gdzieś w Chinach. Dzięki fotografii mamy wyraźne spojrzenie na przód Civica (2022). Honda chwaliła się wcześniej konserwatywnym podejściem do projektu.

Konstrukcja nowego Civica ma charakteryzować się „bardziej luksusową, smuklejszą i lżejszą linią” niż w przypadku X generacji. Co te słowa oznaczają w praktyce?

> Kiedy nowa Honda CR-V? W 2023 premiera nowego SUV-a, większego i ostrzejszego

Wysokość nadwozia uległa zmniejszeniu przy jednoczesnym zwiększeniu szerokości. Ponadto przednie słupki zostały przesunięte do tyłu, zwiększając w ten sposób widoczność dookoła samochodu.

Honda Civic XI (2022): wyciek zdjęcia, przód, biała
Honda Civic XI (2022): wyciek zdjęcia, przód, biała

Honda w przeciwieństwie do ostatniej mody zapoczątkowanej przez BMW, zdecydowała się na niewielkich rozmiarów grill. Światła ledowe zostały całkowicie przeprojektowane i w lepszych wersjach mogą zostać wyposażone w tryb adaptacyjnej pracy.

Duże zmiany zajdą również wewnątrz. Tutaj pojawią się nowy 9-calowy ekran dotykowy na środku deski rozdzielczej, trójramienna kierownica, a także czarne i aluminiowe akcenty.

Honda Civic XI (2022): wyciek zdjęcia, tył, biała
Honda Civic XI (2022): wyciek zdjęcia, tył, biała

Dobrą wiadomością jest to, że produkcja nowego Civica będzie odbywała się wyłącznie w fabryce Hondy w USA i w głównych zakładach w Japonii. Brytyjska fabryka w Swindon zostanie zamknięta jeszcze w tym roku.

Oficjalne odsłonięcie nowej Hondy Civic nastąpi wiosną 2021 roku, czyli w najbliższych tygodniach. Premiera rynkowa spodziewana jest na koniec roku.