Tak przyspiesza 2145-konne Mitsubishi Lancer Evo. Padniesz z wrażenia jak to zobaczysz (wideo)

Mitsubishi Lancer Evo jest uwielbiane przez firmy tuningowe na całym świecie. Te auta są dosyć tanie w zakupie, stosunkowo tanie w modyfikacjach i mają świetne właściwości jezdne. Pewna grupa szalonych Greków postanowiła, że z japońskiego samochodu sportowego stworzą jeden z najszybszych aut na świecie. Zbudowany przez nich silnik produkuje teraz… 2145 KM i kręci się aż do 12,200 obrotów. W dodatku jest to konstrukcja czterocylindrowa. Silnik czterocylindrowy znajdzie zastosowanie m.in. w najnowszej generacji Mercedesa-AMG C63.

Jak szybki jest ponad 2000-konny Lancer Evo? Przyspieszenie od 80 km/h do 280 km/h trwa zaledwie 5,82 sekundy. Dla porównania, Ford Mustang z silnikiem 2,3 EcoBoost o mocy 317 koni mechanicznych osiąga pierwszą setkę w czasie 5,8 sekundy.

> Ogarnął sytuację, bo jechał Lancerem EVO? „Jechałem szybko, bo zawsze tak jeżdżę, mam EVO” (wideo)

Najmocniejsze seryjne Evo X z 2007 roku chowa pod maską motor o pojemności 2.0 l i mocy 360 koni mechanicznych oraz 460 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Fabryczne Evo przyspiesza do pierwszej setki w czasie 4,4 sekundy.

Mitsubishi Lancer Evo: policja, Białystok
Mitsubishi Lancer Evo: policja, Białystok

Przy tej okazji warto przypomnieć, że egzemplarz najnowszej generacji Lancera Evo produkowanej w latach 2007-2015 służy w polskiej policji. Nieoznakowany radiowóz Mitsubishi można spotkać w okolicach Białegostoku, głównie na drodze krajowej nr 8.