Szaleniec w Mercedesie-AMG A45 S przejechał pełnym ogniem przez Warszawę. Przerażający materiał (wideo)

Wygląda na to, że sprawa słynnego „Froga z BMW M3” nie nauczyła niektórych kierowców, że szarżowanie po drogach publicznych się nie opłaca. Szybka jazda po mieście grozi nie tylko odebraniem prawa jazdy i poważniejszymi konsekwencjami prawnymi, ale również stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego.

Ten materiał filmowy został nakręcony przez pasażera sportowego Mercedesa podczas nocnej przejażdżki po Stolicy. Na filmie wyraźnie widać, że kierowca nagminnie przekracza prędkość i łamie wiele przepisów ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że sprawa trafi do odpowiednich organów ścigania.

> Kierowcy BMW i Mercedesa szpanowali mocnymi SUV-ami, a następnie na siebie wjechali (wideo)

Mercedes-AMG A45 S w najnowszej odsłonie to bardzo szybki niemiecki hothatch. Najmniejszy model Mercedesa chowa pod maską silnik czterocylindrowy z podwójną turbosprężarką o mocy 421 koni mechanicznych oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

> Niemiec gnał Mercedesem przez Polskę i trafił na Poloneza. Polskie auto bez litości przy 200 km/h (wideo)

Według producenta przyspieszenie do pierwszej setki wynosi 3,9 sekundy, natomiast prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Warto zauważyć, że w ofercie Mercedesa istnieje również słabszy wariant Mercedesa Klasy A AMG. Mowa o modelu AMG A35, wykorzystywanym m.in. przez holenderską drogówkę na autostradach.