Sabine Schmitz nie żyje. Królowa BMW M5 i toru Nürburgring przegrała walkę z rakiem (wideo)

Dzisiejszy dzień zapisze się na kartach motorsportu jako jeden z tych najbardziej smutnych. Z wielkim bólem informujemy o śmierci Sabine Schmitz, królowej toru Nürburgring, która przegrała walkę z rakiem. Sympatyczna dziewczyna z ogromnymi umiejętnościami prowadzenia pojazdów miała 51 lat.

Sabine Schmitz zasłynęła jako kierowca słynnej taksówki „BMW M5 Ring Taxi” na Nürburgringu. Przez ostatnich kilka lat zajmowała się piekielnie szybkim przewozem osób na „Zielonym piekle”, które bardzo ceniły Sabine nie tylko za profesjonalizm, ale również za doskonałe poczucie humoru.

Sabine Schmitz zdobywała doświadczenie w różnych seriach, w tym podczas 24-godzinnych wyścigów na torze Nürburgring. Szacuje się, że Niemka przejeżdżała rocznie średnio 1200 okrążeń toru Nürburgring.

> „Ekipa z Affalterbach” źle przyjęła wieść o rekordzie Panamery na Nurburgringu: Niemcy nie odpuszczą

Sabine wzięła udział także w wielu produkcjach telewizyjnych, w tym w programach motoryzacyjnych Top Gear oraz Fifth Gear. Przez ostatnich 16 lat występowała również jako komentator sportowy.

Cały zespół bloga motoryzacyjnego motofilm.pl składa rodzinie najszczersze kondolencje. Zostaniesz w naszych sercach na zawsze.