Oto nowe Subaru WRX (2021). Wiemy, jak mocne będzie STI. Zagrozi A45 i RS3

Jeśli z niecierpliwością oczekiwałeś nowego modelu WRX to mamy bardzo dobrą wiadomość. Producent oficjalnie nie pochwalił się jeszcze zdjęciami oraz szczegółami technicznymi, ale my weszliśmy już w posiadanie kilku fotografii. Wiemy również, jaki silnik trafi pod maskę Subaru WRX (2021).

Nowe Subaru WRX urosło. Zyski w porównaniu do schodzącego modelu wyglądają następująco: + 5 centymetrów długości, + 5 centymetrów szerokości oraz + 2 centymetry do rozstawu osi. Większe wymiary skutkują większą przestrzenią dla pasażerów. Jedynie wysokość pojazdu się obniżyła, dokładnie o 2,5 centymetra.

Subaru WRX (2021)
Subaru WRX (2021)
Subaru WRX (2021)
Subaru WRX (2021)

Standardowy model będzie wyposażony w silnik turbo typu bokser o pojemności 2.4 l i mocy 287 koni mechanicznych. Tą samą jednostkę można znaleźć pod maską Outbacka.

> Kierowca Subaru chciał na śniegu pojechać szybciej od innych: takiego finału nie planował (wideo)

Ponadto według naszych informacji WRX STI (2021) będzie napędzane przez motor o mocy 394 koni mechanicznych oraz 497 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka moc pozwoli na rywalizacje m.in. z najnowszymi generacjami Audi RS3 czy Mercedesem-AMG A45 S.

Subaru WRX (2021)
Subaru WRX (2021). Wnętrze

Innych szczegółów technicznych nie znamy. Czekamy na oficjalnie odsłonięcie modelu. Japońskie sportowe auto w europejskich salonach spodziewane jest w tym roku.