Nie po to kupował Audi A6 Allroad, żeby jeździć zwykłą drogą. Spodobał mu się chodnik (wideo)

Każdy kto poszukuje funkcjonalnego samochodu, na pewno zainteresuje się Audi A6 Allroad. Podwyższone niemieckie kombi oferuje bardzo dobre właściwości jazdy w terenie, ale też doskonale sprawdza się w „dziurawej” po zimie aglomeracji czy podczas jazdy z wysokimi prędkościami po autostradach. Doskonała propozycja dla osób szukających „wszechobecnego spokoju” niezależnego od warunków drogowych.

Ten kierowca Audi A6 Allroad najwyraźniej za bardzo wziął sobie do serca nazwę „Allroad”. Faktem jest, że auto nadaje się do prowadzenia na większości rodzajów nawierzchni, ale chodnik zdecydowanie nie zalicza się do tej grupy. Jazda po chodniku może skończyć się mandatem w wysokości 250 złotych oraz przypisaniem do konta kierowcy 5 punktów karnych.

> Takiego BMW bardzo brakuje: podniesiona seria 5 Cross Touring alternatywą dla A6 Allroad i V90 CC

Przejazd został zarejestrowanych w Środzie Wielkopolskiej, natomiast kierowca niemieckiego samochodu najprawdopodobniej zamierzał jak najszybciej ominąć wolniej jadący sznur pojazdów. Według relacji mieszkańców, z tego konkretnego fragmentu korzystają nie tylko piesi, ale również rowerzyści.

> Polak w Audi A6 na obcych numerach bawi się w szeryfa w Szwecji: napięty jak plandeka na Żuku

Uterenowiona wersja A6 istnieje na rynku od 1999 roku, gdy Niemcy zaprezentowali A6 Allroad pierwszej generacji przy okazji prezentacji modelu A6 drugiej generacji. Model na załączonym materiale filmowym to egzemplarz czwartej generacji C7 produkowany od 2011 do 2018 roku w zakładach w Neckarsulum (Niemcy). Pod maską występowały wyłącznie silniki 3.0 V6 (benzyna i diesel).