Mustangiem 5.0 startował do Golfa GTI. Kierowca chyba do teraz jest w szoku (wideo)

Niektórzy twierdzą, że wygląd samochodu może być bardzo mylący i kompletnie nie świadczy o jego możliwościach. Jest w tym trochę prawdy, o czym przekonał się właściciel tego Forda Mustanga GT z silnikiem o pojemności 5.0 l i mocy 460 koni mechanicznych (wersja na rynek amerykański jest mocniejsza od europejskiej).

Gdy kierowca Forda jeździł po mieście w poszukiwaniu śmiałków, którzy wystartują w tzw. „pojedynku lotnym”, nadział się na zupełnie niepozornego Golfa GTI.

> Mustang z silnikiem 2,3 EcoBoost? Ford wycofał go z oferty. Chcesz kupić, to tylko z 5.0 V8

Volkswagen Golf GTI jest bardzo daleki od samochodu marzeń. Pod maską hothatcha z Wolfsburga zainstalowano motor o pojemności 2.0, który generuje zaledwie 220 koni mechanicznych. Ten właściciel nie żałował jednak na modyfikacje w postaci m.in. nowej turbosprężarki, dzięki czemu moc wzrosła do ponad 400 koni mechanicznych.

> Takiego lania jeszcze nie było! Volkswagen Golf VIII R vs. Honda Civic Type R (wideo)

Wciąż nie jest to jakaś abstrakcyjna wartość, ale jak widać, w zupełności wystarczy do rywalizowania z Mustangiem GT. Wygrała nie tylko niższa masa, ale również lepiej dopracowana i szybsza 6-biegowa przekładnia DSG. Mustang GT na załączonym materiale współpracuje z 10-biegowym automatem, niezbyt chętnym do błyskawicznych reakcji na polecenia kierowcy.

Na koniec chcemy przypomnieć, że nie popieramy i nigdy nie będzie popierać wyścigów ulicznych.