Kiedy nowy Ford Focus (2022)? Model po liftingu będzie miał większy ekran i nowe światła LED

Ford Focus czwartej generacji istnieje na rynku od 2018 roku. 36 miesięcy we współczesnej motoryzacji to kawał czasu. Podtrzymanie zainteresowania modelem jest możliwe wyłącznie poprzez przygotowanie Focusa po faceliftingu. Tym bardziej, że w ostatnich miesiącach konkurencja wprowadziła bądź zamierza wprowadzić na rynek odświeżone konkurencyjne modele, w tym Volkswagena Golfa 8 (2021) czy Peugeota 308 (2022).

Jakie zmiany zostaną przeprowadzone w Focusie po liftingu (2022)? Inżynierowie pracują nad modyfikacjami, które pozwolą na zachowanie świeżości przynajmniej do połowy dekady, czyli do 2025 roku.

Na zdjęciach szpiegowskich można zauważyć przeprojektowaną przednią osłonę chłodnicy oraz nowy projekt reflektorów porzucających ten przypominający młoty Thora z Volvo. Brak świateł przeciwmgielnych wskazuje, że pełne światła ledowe będą dostępne w standardzie, również z tyłu. Należy także oczekiwać nowych możliwości personalizacji i wzorów aluminiowych felg.

Inżynierowie wyposażą Focusa w nowe funkcje zwiększające komfort jazdy. Nie zabraknie udoskonalonych asystentów kierowcy, zaktualizowanego systemu informacyjno-rozrywkowego „SYNC4” z większym ekranem dotykowym oraz materiałów wykończeniowych lepszej jakości. Według naszych źródeł, ekran na konsoli centralnej wzrośnie do około 12-cali (obecnie maksymalnie 8-cali).

Gama silników także zostanie zaktualizowana. Ford już teraz wstrzymał zamówienia na egzemplarze wyposażone w silnik 1.5 EcoBoost. Pod maską Focusa po liftingu należy oczekiwać rozszerzonej oferty opartej na jednostce trzycylindrowej o pojemności 1.0 l z możliwością opcjonalnego wyboru automatycznej skrzyni biegów.

Nowy Ford Focus zadebiutuje na rynku wiosną 2022 roku. Prezentacja samochodu odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec tego roku.