Kiedy nowa Honda CR-V? W 2023 premiera nowego SUV-a, większego i ostrzejszego

Honda CR-V obecnej generacji została zaprezentowana w 2016 roku, natomiast w 2019 roku przeszła odmłodzenie. Honda na tym nie poprzestaje, ponieważ przyłapano prototyp nowego modelu CR-V (2023) gdzieś w Europie. Jaka będzie nowa Honda CR-V?

Ponieważ szóstą generację CR-V udało się sfotografować po raz pierwszy, nic dziwnego, że prototyp jest praktycznie w całości zakamuflowany. Jesteśmy jednak w stanie zauważyć, że CR-V-ka (2023) urosła, a projekt przybrał bardziej kanciaste kształty.

> Oto i nowa Honda HR-V e:HEV (2021): crossover tylko jako hybryda, ale nie wiadomo jaka

Z przodu zamontowano nieco większy grill z chudszymi światłami wykonanymi w technologii ledowej. Przednie światła mają najprawdopodobniej układ jednoczęściowy, czyli są połączone paskiem ledowym, podobnie jak np. w Volkswagenie Golfie VIII. Wprawne oko zauważy, że boczne lusterka zostały zamontowane niżej w celu redukcji szumu wiatru.

Wewnątrz nowej Hondy CR-V należy spodziewać się rewolucji. Na desce rozdzielczej zamontowany zostanie ekran dotykowy w postaci tabletu z systemem informacyjno-rozrywkowym najnowszej generacji (z możliwością sparowania za pomocą Apple CarPlay i Android Auto).

> Wziął się za ostre wyprzedzanie starą Hondą: cisnął gaz na maksa, ale to go kompletnie zaskoczyło (wideo)

Większe wymiary CR-V mogą także zwiastować wprowadzenie do sprzedaży wersji 7-osobowej. Poza tym pod maskę trafią wyłącznie ekologiczne napędy hybrydowe oraz hybrydowe typu plug-in. Jest za wcześnie aby spekulować o wariancie czysto elektrycznym.

Honda CR-V (2023): prototyp, tył
Honda CR-V (2023): prototyp, tył. fot: motor1.com

Kiedy zadebiutuje nowa Honda CR-V? Nasze źródła sugerują debiut w trzecim kwartale 2022 roku jako model 2023.