Jedziesz sobie spokojnie 95 km/h, a tu Mercedes-AMG przelatuje grubo ponad 300 km/h (wideo)

Na niemieckich autostradach bardzo często zdarzają się kierowcy poruszający się z prędkościami grubo ponad 300 km/h. Brak ograniczeń na wielu odcinkach umożliwia taką jazdę bez żadnych konsekwencji, nawet jeśli tą samą drogą poruszają się policjanci z drogówki.

Jak wygląda jazda około 300 km/h z perspektywy innego użytkownika ruchu drogowego? Panowie na załączonym materiale filmowym postanowili to sprawdzić i nagrali ciekawy filmik, który pokazuje momenty wyprzedzania przy różnych prędkościach, w tym 95 km/h vs. 300 km/h.

> Nowy Mercedes-AMG C63. Jeśli masz Audi RS7 to zacznij się bać. Wiemy, jaką będzie miał moc

Samochód, który gra główną rolę w tym materiale to Mercedes-AMG GT R, które cena rozpoczyna się od około 850 tysięcy złotych.

Mercedes-AMG GT-R wyprzedza na autostradzie
Mercedes-AMG GT-R wyprzedza na autostradzie

Potwór z Affalterbach napędzany jest przez potężny silnik benzynowy V8 o pojemności 4.0 l z podwójnym turbo, który generuje 585 koni mechanicznych oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

> Koniec V8 biturbo: nowy Mercedes-AMG C63 oficjalnie z 4-cylindrowym silnikiem pod maską

Na jakie osiągi pozwala taka moc? „Zielona strzała” bez problemu przyspiesza do pierwszej setki w czasie 3,6 sekundy i maksymalnie rozpędza się do 318 km/h. Naturalnym środowiskiem dla Mercedesa-AMG GT R są tory wyścigowe.