Goście w Lupo robili sobie jaja z BMW M4 na autostradzie. Pod maską mają 400 KM (wideo)

BMW M4 zawsze jest szybkim samochodem, niezależnie od wersji czy generacji. Pod maską sportowego Coupe produkowanego od 2014 roku umieszczono motor o pojemności 3.0 Twin Power Turbo, który generuje przynajmniej 431 koni mechanicznych przy 5500 obr./min.

Taka moc wystarczy, żeby objechać większość samochodów jeżdżących po drogach publicznych. Według danych producenta BMW M4 F82 przyspiesza do pierwszej setki w czasie 4,1 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną 250 km/h.

Wyobraź sobie, jak bardzo zdziwiony musiał być kierowca M4 na załączonym materiale filmowym, który na swojej drodze spotkał Volkswagena Lupo i nie był go w stanie wyprzedzić.

> BMW M4 G22 w pojedynku z najtańszym Porsche 911. Bawarka dawno się tak nie spociła (wideo)

Małe miejskie autko kompletnie nie wygląda na auto, które może zagrozić BMW M4. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z egzemplarzem, który przeszedł wiele modyfikacji zwiększających moc jednostki napędowej do 400 koni mechanicznych. Taka moc w połączeniu z bardzo niską masą (około 900 kilogramów) zamienia 3,5-metrowe autko w prawdziwego potwora!

> Starą serią 3 E36 ścigał się z BMW M4. Ambicja wzięła górę, to nie mogło się dobrze skończyć (wideo)

Warto przypomnieć, że najmocniejszy seryjnie montowany silnik pod maską Lupo to jednostka 1.6 16V GTi o mocy 125 koni mechanicznych, która umożliwia przyspieszenie do pierwszej setki w 8,2 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 205 km/h.