Geniusz w Audi TT zobaczył Bugatti w lusterkach. Bardzo chciał mu uciec (wideo)

Na niemieckich autostradach często można trafić na supersamochód, którego kierowca na odcinkach bez ograniczeń prędkości wykorzystuje potencjał mocy swojej bestii. W tym przypadku kierowca Audi zobaczył w lusterkach Bugatti Chirona i uwaga… postanawia mu uciec.

Według opisu autora filmiku jechał on Audi TT 8J z silnikiem o pojemności 3.2 l i mocy 250 koni mechanicznych. Właściciel Audi podkreślił, że jego egzemplarz został udoskonalony bodykitem TT RS. Czy to wystarczyło, żeby uciec Bugatti?

> Kierowca Bugatti nie wiedział z czym się mierzy. To 20-letnie Audi S4 to potwór (wideo)

Standardowe Bugatti Chiron generuje 1500 koni mechanicznych, ale na załączonym materiale mamy do czynienia najprawdopodobniej z zamaskowanym prototypem wersji Super Sport 300+, który został zaprojektowany z myślą o osiągnięciu rekordowej prędkości maksymalnej. Chiron Super Sport 300+ jest w stanie pojechać nawet 490 km/h. 8-litrowy silnik W16 został podkręcony o dodatkowych 100 koni mechanicznych do 1600 koni mechanicznych.

> Wciska gaz w podłogę i tylko maca kierownicę. Tak łatwo prowadzi się 1500-konne Bugatti (wideo)

Bugatti Chiron Super Sport 300+ powstanie w zaledwie 30 egzemplarzach, każdy wyceniony na około 15 milionów złotych.

Kierowca Bugatti nie miał oczywiście żadnego problemu z dogonieniem kierowcy Audi. Cała procedura wyprzedzania zajęła 2 sekundy, pomimo wciśniętego w Audi gazu w podłogę.