Gdy jedziesz Cabrio 120 km/h, a obok rodzinka w komplecie leci 300 km/h. Lepszy od RS6? (wideo)

To musi być dopiero uczucie! Ten kierowca kabrioletu jechał spokojne 120 km/h. Bez dachu nad głową taka prędkość obniża komfort jazdy, ale nie umożliwia jej. Nowoczesne kabriolety przy otwartym dachu bez problemu osiągają nawet prędkości maksymalnej i za sprawą nowoczesnej technologii w żaden sposób nie wpływa to na bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów.

W tym przypadku kierowca Mercedesa z otwartym dachem musiał się jednak zmierzyć z czym innym. Mowa o potężnym huku wygenerowanym przez jadące ponad 300 km/h rodzinnym kombi. Co to było za auto?

> Jedziesz sobie spokojnie 95 km/h, a tu Mercedes-AMG przelatuje grubo ponad 300 km/h (wideo)

Mercedes-AMG E63 S 4MATIC+ Kombi. Dokładnie taki samochód przeleciał lewym pasem ponad „trzy paczki”. Jaki chowa silnik pod maską?

Nie jest tajemnicą, że Mercedes-AMG E63 S Kombi konkuruje głównie i chyba tylko z Audi RS6. Niemieccy inżynierowie postarali się więc o odpowiednią jednostkę napędową, która gwarantuje niesamowite osiągi.

> Tak wygląda Porsche 911 GT3 przy prawie 330 km/h z mostku nad autostradą (wideo)

W najnowszej generacji E63 S zainstalowano motor V8 o pojemności 4.0 l i mocy nawet 612 koni mechanicznych. Taka moc pozwala rozpędzić rodzinne kombi do pierwszej setki w czasie zaledwie 3,5 sekundy oraz osiągnąć prędkość maksymalną nawet ponad 300 km/h!

Szkoda, że tak wszechstronny model kosztuje tak ogromne pieniądze. Podstawowa wersja E63 Kombi po liftingu jest wyceniana na 565 100 złotych.