Kierowcy BMW i Mercedesa szpanowali mocnymi SUV-ami, a następnie na siebie wjechali (wideo)

Odradzamy szaleństwa mocnymi samochodami po drogach publicznych. Jest to nie tylko niebezpieczna, ale jak się okazuje, również bardzo kosztowna zabawa. Ci kierowcy potężnych SUV-ów przekonali się o tym na własnej skórze.

Na załączonym materiale filmowym pokazujemy końcówkę pojedynku BMW X6 M z Mercedes ML 63 AMG, który zakończył się kraksą. Naprawdę ciężko jest wytłumaczyć przyczynę tego incydentu, tym bardziej, że praktycznie cała droga była do dyspozycji kierowców. Komentarz wydaje się zbędny, za to przypominamy najważniejsze parametry techniczne obu pojazdów.

> Taki lód, że nic nie mógł zrobić: kierowca BMW X6 z napędem xDrive tylko pomachał (wideo)

BMW X6 M pierwszej generacji (E71) chowa pod maską silnik o pojemności 4.4 l V8 i mocy 555 koni mechanicznych, który pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 4,7 sekundy (prędkość maksymalna 275 km/h z pakietem M).

> Ten Mercedes-AMG 63 waży ponad 4 tony, ale nikt Cię nie zatrzyma: to luksusowy czołg na kołach

Mercedes ML 63 AMG drugiej generacji (W164) również dysponuje motorem V8, ale o pojemności 6.2 l i mocy 510 koni mechanicznych. Przyspieszenie do pierwszej setki trwa w tym przypadku 5 sekund, natomiast prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.