Co to było za wyprzedzanie! Jechał sobie spokojnie ciągnikiem, a następnie potężnie dachował (wideo)

Wolno jadące ciągniki na drogach, na których ograniczenie prędkości wynosi do 90 km/h, mogą być bardzo irytujące dla kierowców. Szczególnie tyczy się to wąskich jezdni, uniemożliwiających bezpieczny manewr wyprzedzania. Nie zwalnia to jednak kierowców z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania wolniej jadących pojazdów, które szybciej po prostu nie mogą.

Ten incydent wydarzył się na malowniczej drodze od Biskupca Pomorskiego do Kisielic. Na załączonym materiale filmowym zarejestrowano moment wyprzedzanie ciągnika w wykonaniu ciężarówki. Miejsca do manewru było tak mało, że całość zakończyła się bardzo potężnym dachowaniem pojazdu rolniczego.

> Na drodze śnieżyca i tragiczne warunki, a kierowca TIR-a wyprzedza na czołówkę (wideo)

Według autora filmiku, kierowca ciężarówki zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej w bezpiecznym miejscu. Mamy nadzieję, że kierowca niebieskiego ciągnika nie został poważnie ranny, czego nie można powiedzieć o samej maszynie. Po takim dachowaniu będzie wymagała profesjonalnego remontu, który pochłonie ogromne ilości pieniędzy. Ponad 20-letnie używane ciągniki kosztują nawet 100 tysięcy złotych.