Chłopczyk posłuchał jak odjeżdża Porsche 911. Reakcja powala. Tak wygląda początek wielkiej miłości (wideo)

Załączony materiał filmowy jest krótki, ale bardzo uroczy. Rozpoczyna się od chłopca w wieku przedszkolnym, który uważnie obserwuje klasyczne Porsche 911 chłodzone powietrzem. Następnie właściciel klasyka uruchomił samochód i odjechał.

Głowa chłopca cały czas podążała za niemieckim autem, a dźwięk sześciocylindrowego silnika sprawił, że chłopiec dosłownie zapomniał o świecie i się przewrócił. Nie mamy wątpliwości, że właśnie byliśmy świadkami początku wielkiej miłości do motoryzacji. Niektórzy żartują, że chłopiec upadł, ponieważ jego dusza goniła Porsche.

> Wsiadł do Taycana w salonie Porsche: wcisnął gaz i odleciał przez okno (wideo)

Porsche 911 na filmie to model 964 produkowany w latach 1989-1993 wyłącznie w zakładach producenta w Zuffenhausen. Pod maską modelu występuje przeważnie motor o pojemności 3,6 l, który w topowej wersji 911 Turbo S generuje 360 koni mechanicznych. Według danych producenta, auto przyspiesza do setki w czasie 4,7 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną 290 km/h.

> Właśnie dlatego kupił Porsche: kierowca był w szoku, że z tego wyszedł, a po wszystkim podziękował (wideo)

W polskich portalach ogłoszeniowych nie ma obecnie wystawionego ani jednego egzemplarza 911 964. W przeszłości zdarzały się takie oferty, ale z ceną przekraczającą nawet milion złotych.