Wciska gaz w podłogę i tylko maca kierownicę. Tak łatwo prowadzi się 1500-konne Bugatti (wideo)

Samochód, który generuje 1500 koni mechanicznych, musi dobrze przyspieszać. Mało tego, na przykład Bugatti Chiron nie tylko błyskawicznie osiąga prędkość, ale też prowadzi się przy tym bardzo prosto, co pokazuje właściciel jednego z egzemplarzy na załączonym materiale filmowym.

Warto zwrócić uwagę, że francuski hipersamochód pełną stabilność zachowuje nie tylko podczas przyspieszenia. Nawet gwałtowny proces hamowania nie robi wrażenia na jednym z najdroższych modeli aut na świecie (cena nowego dochodzi do 3 mln euro). Nie ma mowy o ściąganiu w żadną stronę. Rzecz jasna nie polecamy testowania właściwości jezdnych w ten sposób, tym bardziej na drogach publicznych. Przypominamy, że podobna weryfikacja samochodu może legalnie odbywać się wyłącznie na zamkniętym odcinku.

> Diler umożliwił mu jazdę próbną Bugatti: pierwszy błąd za 110 tysięcy złotych popełnił już przy 5 km/h (wideo)

Bugatti Chiron produkowany jest od 2016 roku we francuskiej fabryce w Molsheim. Następca Veyrona dysponuje jednostką W16 o pojemności 8.0 l i mocy 1500 koni mechanicznych przy 6700 obr./min. Według danych producenta Chiron przyspiesza do pierwszej setki w czasie 2,4 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 420 km/h. Warto dodać, że sprint od 0 km/h do 200 km/h trwa zaledwie 6,5 sekundy.

Bugatti Chiron Alice: różowe
Bugatti Chiron Alice: różowe