Skoda Superb z wyposażeniem za 30 tys. zł objechała BMW M5 V10 (wideo)

Skoda Superb uchodzi za stateczną limuzynę, która kierowana jest do najbardziej wymagających klientów czeskiej marki. Superb jest nie tylko bardzo komfortowy i przestronny, ale jak się okazuje może być również naprawdę szybki. Wystarczy zainwestować nieco ponad 30 tys. złotych, tak jak zrobił to ten właściciel.

Najwyższy seryjny egzemplarz Superba najnowszej generacji chowa pod maską silnik TSI o pojemności 2.0 l i mocy 280 koni mechanicznych, który dzięki napędowi na cztery koła oraz 6-stopniowej przekładni automatycznej DSG, umożliwia przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 5,5 sekundy. To szybciej niż przykładowy Ford Focus ST (5,7 sekundy do pierwszej setki).

Seria nie ma najmniejszych szans w pojedynku z BMW M5 V10. Ten egzemplarz pomalowany lakierem o nazwie Dragon Skin przeszedł jednak modyfikacje, który podniosły moc do 520 koni mechanicznych.

Dla przypomnienia, BMW M5 V10 (E60) dysponuje motorem 5.0 V10 o mocy 507 koni mechanicznych. Napęd jest przekazywany wyłącznie na tylną oś za pomocą 7-stopniowej przekładni automatycznej. Czas 0-100 km/h? 4,7 sekundy według danych producenta.

Różnica w liczbie koni mechanicznych jest niewielka i wychodzi na korzyść Superba +13 KM. W pojedynku na prostej największą robotę robi jednak napęd na cztery koła, który pozwolił kierowcy Superba odstawić legendarne M5 z potężnym silnikiem V10. Niesamowite!