AC Schnitzer ulepszył BMW serii 5 (G30). Po tuningu generuje nawet 620 KM, więcej niż M5

AC Schnitzer wprowadził nowy zestaw tuningowy dedykowany BMW serii 5 (G30). Niemiecka limuzyna otrzymała nie tylko zmiany stylistyczne, ale również zaawansowane modyfikacje mechaniczne.

Jeśli chodzi o silniki, inżynierowie AC Schnitzer zwiększyli moc wersji 540i z 333 koni mechanicznych do równych 400 koni mechanicznych. W przypadku M550i moc wzrosła z 530 koni mechanicznych do 600 koni mechanicznych, co oznacza, że ta wersja jest mocniejsza nawet od seryjnego M5. AC Schnitzer ciągle pracuje nad poprawą wydajności silników wysokoprężnych.

BMW serii 5 (G30) AC Schnitzer
BMW serii 5 (G30) AC Schnitzer
BMW serii 5 (G30) AC Schnitzer
BMW serii 5 (G30) AC Schnitzer, grill

Jakie inne zmiany mechanicznie poczyniono? BMW serii 5 od AC Schnitzer zostało wyposażone również podwójny sportowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej zakończony dwiema chromowanymi lub czarnymi końcówkami. Za sprawą nowych sprężyn nadwozie zostało obniżone od 25 milimetrów do nawet 35 milimetrów.

Pakiet stylistyczny obejmuje nowe zderzaki, boczne progi, spojler, dyfuzor, osłony lusterek z włókna węglowego oraz 20- lub 21-calowe koła. Wewnątrz pojawiły się nowe nowe dywaniki i firmowe akcenty w postaci np. łopatek do ręcznej zmiany biegów z logo AC Schnitzer.

BMW serii 5 (G30) AC Schnitzer
BMW serii 5 (G30) AC Schnitzer, silnik
BMW serii 5 (G30) AC Schnitzer
BMW serii 5 (G30) AC Schnitzer, łopatki do zmiany biegów

BMW serii 5 po tuningu AC Schnitzer można już zamawiać bezpośrednio na stronie tunera. Oferta obejmuje także bardziej praktyczną wersję Touring. Istnieje możliwość zakupu i wysyłki pojedynczych części.