Wyrwał od dilera Mercedesa „na testy” i szybko się przekonał, że 400 KM nie jest dla niego (wideo)

Jazda testowa wymarzonym modelem samochodu przeważnie wiąże się z pozytywnymi emocjami. Niewiele jednak potrzeba, żeby testowanie zamieniło się w horror. Wystarczy połączenie niedoświadczenia i silnych emocji kierowcy.

Ten kierowca po otrzymaniu kluczyków od testowego Mercedesa szybko zapomniał o zachowaniu zdrowego rozsądku. Na załączonym materiale poruszał się Mercedesem-AMG E43 (nowe oznaczenie to E53), które generuje 401 koni mechanicznych. Pomimo wielu zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i doskonałego napędu na cztery koła kierowca nie opanował niemieckiej limuzyny na pierwszym zakręcie.

Mercedes-AMG E43: wypadek
Mercedes-AMG E43: wypadek

Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do ograniczeń ustanowionych znakami. Z materiału można wywnioskować, że kierowca kompletnie nie znał trasy którą się poruszał i bezmyślnie wciskał gaz luksusowego AMG w podłogę. Zdjęcie udostępnione w Internecie ujawnia poważne uszkodzenia samochodu z przodu. Aktywowane zostały poduszki powietrzne po stronie pasażera. Według lokalnych mediów kierowca wymagał hospitalizacji.

> Niecierpliwy cwaniak w nowym Mercedesie nie mógł czekać: jednym manewrem załatwił 5 samochodów (wideo)

Ponownie przypominamy, że drogi lokalne nie są odpowiednim miejscem do ścigania się lub testowania osiągów samochodu.

Fast and Furious: Test drive edition from r/malaysia