Właśnie dlatego kupił Porsche: kierowca był w szoku, że z tego wyszedł, a po wszystkim podziękował (wideo)

Szybka jazda Porsche po drogach szybkiego ruchu lub autostradach dla nikogo nie będzie trudna. Nawet dwutonowe SUV-y od Porsche bardzo pewnie prowadzą się przy prędkościach sięgających 300 km/h. Układ kierowniczy, sportowe zawieszenie czy wysokiej jakości hamulce w samochodach takiej marki jak Porsche zawsze „pozwalają na więcej”.

Niektórzy kierowcy mają okazję docenić swój egzemplarz w podbramkowej sytuacji. Na przykład ten kierowca modelu 911 podczas jazdy autostradą spotkał na swojej drodze „niesfornego” kierowcę włączającego się do ruchu. Właściwie trudno powiedzieć co się wydarzyło, ponieważ prostopadły wjazd na autostradę jest raczej niewytłumaczalny. Dlatego pomijając kwestie, jak do tego doszło, skupimy się na reakcji kierowcy Porsche.

3 razy (!) uniknął wypadku w ciągu 10 sekund (wideo)

Kierowca niemieckiego pocisku miał bardzo mało czasu na reakcję, która wiązała się z gwałtownym użyciem kierownicy. W takich sytuacjach wiele samochodów odmówiłoby posłuszeństwa i doprowadziłoby do utraty panowania kierowcy nad pojazdem. Porsche 911 to jednak wysokiej jakości model, bardzo dobrze wyważony i świetnie się prowadzący. Bezwypadkowy egzemplarz pozwala na uniknięcie wielu podbramkowych sytuacji, do tego stopnia niebezpiecznych, że sam kierowca będzie w szoku.

W ramach podziękowania za uniknięcie zderzenia kierowca Porsche na załączonym materiale filmowym dwukrotnie poklepał swój samochód po desce rozdzielczej.

Porsche avoids high speed crash from r/IdiotsInCars