Toyota Supra 2.0 vs. Supra 3.0 vs. Supra MK4. Pojedynek szokuje, nikt się tego nie spodziewał (wideo)

Świat motoryzacji zachowuje się tak, jakby nie chciał i nigdy nie potrzebował Supry wyposażonej w czterocylindrowy silnik o pojemności 2.0. Czy słusznie? Okazuje się, że poza niższym spalaniem kontrowersyjna japońska propozycja ma naprawdę wiele do zaoferowania.

W tym materiale filmowym Supra z najmniejszym dostępnym silnikiem o pojemności 2.0 powalczy w pojedynku tzw. „drag race” z Suprą 3.0 o mocy 340 koni mechanicznych oraz Suprą Mk4 o mocy 320 koni mechanicznych.

> Toyota GR Yaris vs. Toyota Supra: niewiarygodne, ale jest tylko 0,7 sekundy różnicy (wideo)

Toyota Supra 2.0 generuje tylko 258 koni mechanicznych, ale bez problemu poradziła sobie z mocniejszą starszą generacją i przez większość wyścigu była faworytem zawodów. Większa moc trzylitrowej Supry dała o sobie znać dopiero w połowie pojedynku. Warto zauważyć, że według danych producenta Supra 2.0 l przyspiesza do pierwszej setki w czasie 5,3 sekundy, podczas gdy Supra 3.0 l potrzebuje zaledwie 4,3 sekundy.

> Lexus LC500 vs. Toyota Supra: Lex jest sporo mocniejszy. Nie uwierzysz, które auto wygrało

W czym tkwi sekret Supry z silnikiem 2.0 l? Auto ma o ponad 80 koni mechanicznych mniej, ale jest lżejsze o równe 100 kilogramów (1395 kilogramów vs. 1495 kilogramów). Nie mamy wątpliwości, że niska waga znacząco przyczyniła się do przebiegu pojedynku.

> Lekka Toyota Supra 2.0 vs. 2,3-tonowe Audi RS Q8: pojedynek kompletnych przeciwieństw

Cennik Toyoty Supry 2.0 zaczyna się od 209 tysięcy złotych. Za model wyposażony w motor o pojemności 3.0 l należy wyłożyć przynajmniej 315 tysięcy złotych.