Takiego BMW bardzo brakuje: podniesiona seria 5 Cross Touring alternatywą dla A6 Allroad i V90 CC

Mercedes ma w swojej ofercie E-klasę All-Terrain, Audi proponuje A6 Allroad, a Volvo oferuje V90 Cross Country. Właściwie tylko BMW nie dysponuje propozycją uterenowionego kombi. Dlaczego tego nie zmienić? W sieci pojawiły się renderingi, które pokazują, jak mógłby wyglądać taki model.

BMW serii 5 Cross Touring: rendering
BMW serii 5 Cross Touring: rendering (fot. kolesa.ru)

Gdyby uterenowiona seria 5 oficjalnie zadebiutowała na rynku, najprawdopodobniej otrzymałaby nazwę BMW serii 5 Cross Touring. Cross w tym przypadku oznacza zwiększony prześwit, zmodyfikowane zawieszenie, standardowy napęd na cztery koła xDrive oraz większe koła i dodatki stylistyczne w postaci plastikowych elementów ochronnych czy relingów.

BMW dysponuje szeroką gamą jednostek napędowych, dlatego pod maskę mogłyby trafić nie tylko ekonomiczne warianty benzynowe, ale również silniki wysokoprężne i hybrydowe. Na zdjęciach przykładowa wersja 530d xDrive z silnikiem diesla o pojemności 3.0 l i mocy 286 koni mechanicznych.

> BMW X7 Dark Shadow Edition: możesz się poczuć jak szef mafii, ponad 500 KM i 22-calowe koła

Dla fanów jazdy w terenie BMW przewidziało aktualnie jedynie modele z serii X. Prowadzący program motoryzacyjny „Automaniak” w jednym z ostatnich odcinków udowodnili jednak, że uterenowione kombi świetnie sprawdzają się na trudniejszych drogach i z powodzeniem zastępują SUV-y. Panowie zabrali E-klasę All-Terrain, A6 Allroad i Skodę Superb Scout na rumuńskie bezdroża, gdzie samochody zostały dokładnie przetestowane.