„Na A4 zawsze 140 km/h, warunki nieważne”: kierowca 20-letniego BMW miał tym razem pecha (wideo)

Mamy taki okres, że zaśnieżona jezdnia jest tematem bardzo aktualnym. Jak zobaczycie na załączonym materiale filmowym, niezwykle istotne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, o czym cały czas przypominamy naszym czytelnikom.

Na polskich autostradach obowiązuje ograniczenie prędkości do 140 km/h, ale to nie oznacza, że zawsze należy poruszać się z taką prędkością. Ten kierowca BMW serii 5 na autostradzie A4 kompletnie zlekceważył bardzo trudne warunki do jazdy. W efekcie stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bariery. Ucierpiał również kierowca z samochodu z zamontowaną kamerką na desce rozdzielczej, który na widok incydentu wpadł w poślizg.

Ekipa z BMW chciała pośmiać się z Poloneza, a teraz pragną usunąć ten dzień z życiorysu (wideo)

BMW serii 5 (E39) produkowano w latach 1995-2004 w zakładach zlokalizowanych w Niemczech oraz Włoszech. Bawarska limuzyna była oferowana z wieloma jednostkami napędowymi, ale zdecydowanie najciekawszą jest silnik V8 o pojemności 4.9 l i mocy 400 koni mechanicznych pod maską M5 (E39).

> Poszedł bokiem przez rondo BMW E36 i spotkała go kara: rumakowanie szybko się skończyło (wideo)

BMW serii 5 (E39) występowało wyłącznie w formie tylnonapędowego pojazdu, a powszechnie wiadomo, że napęd na jedną oś nie jest najlepszą opcją na szybką jazdę po śniegu.