Tak dobrego wnętrza w Mercedesie Klasy C (2022) jeszcze nie było: nowy model to przełom (wideo)

Aktualna generacja Mercedesa Klasy C znalazła ponad 2,5 miliona nabywców na całym świecie. Nic dziwnego, że Mercedes bardzo dokładnie rozwija nowy model, który niedługo pojawi się w polskich salonach sprzedaży.

Okazję na przejażdżkę nową klasą C w pakiecie AMG z kierowcą testowym Mercedesa miał pewien fan marki prowadzący kanał na platformie Youtube, który podzielił się materiałem na swoim kanale. Naszą uwagę szczególnie przykuło wnętrze pojazdu, które składa się z dwóch ekranów i kierownicy z flagowej Klasy S. To oznacza, że Mercedes Klasy C w pewnym sensie awansuje w hierarchii Mercedesa. Zdecydowanie większy będzie również wyświetlacz HUD, ale nie tak duży jak we flagowym modelu marki.

Kierowca testowy Mercedesa zdradził, że nowa Klasa C otrzyma wyłącznie silniki wyposażone w technologie łagodnej hybrydy lub warianty hybrydowe typu plug-in. Na próżno szukać pod maską oszczędnego diesla.

Interesująco wygląda jednak elastyczność nowej Klasy C. Na załączonym materiale filmowym nie testowano modelu AMG, a mimo to przyspieszenie do prędkości maksymalnej 252 km/h nie stanowiło dla niemieckiej limuzyny żadnego problemu. Warto też zwrócić uwagę na kapitalne wyciszenie kabiny, które przy autostradowych prędkościach umożliwia przeprowadzanie rozmów kierowcy z pasażerami bez podnoszenia głosów.

> 15-letni Mercedes Klasy S w dieslu z przebiegiem 190 tys. km i v-max na autostradzie (wideo)

Po raz pierwszy powstanie Mercedes-Benz Klasy C All-Terrain

Ponadto, według naszych informacji Mercedes w końcu zaproponuje model alternatywny dla A4 Allroad i Volvo V60 Cross Country. Mercedes Klasy C All-Terrain zostanie wzmocniony i otrzyma napęd na wszystkie cztery koła.

Nowy Mercedes Klasy C (2022) zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Bardziej praktyczny wariant kombi (Estate) zostanie zaprezentowany w drugiej połowie roku. Najmocniejszy Mercedes-AMG C63 (2022) spodziewany jest w drugim kwartale 2022 roku.