Tak brzmi 7-letnie Audi RS3 z gazem w podłodze: prawie zeżarło autostradę (wideo)

Oto lek i doskonały materiał filmowy dla wszystkich tych, którzy nie znoszą samochodów elektrycznych i aut z wyżyłowanymi silnikami o małych pojemnościach. Audi RS3 od lat charakteryzuje jeden z najlepszych generowanych dźwięków z silnika i wydechów – przynajmniej w kilkuletnich egzemplarzach. Za sprawą unijnych norm producenci każdego roku muszą dokonywać modyfikacji, które negatywnie odbijają się m.in. na akustyce auta.

Załączone wideo zostało nagrane przez osobę, która najprawdopodobniej przemieszczała się w okolicy autostrady. Spacer odbywał się akurat w czasie przejazdu czerwonego egzemplarza RS3 Sportback, którego kierowca ewidentnie miał wciśnięty gaz w podłogę.

> Włożył do Golfa R silnik z Audi RS3 i chce za niego prawie 320 tysięcy: zostawia w tyle nawet RS7

Audi RS3 to jeden z najciekawszych hothatchy dostępnych na rynku. 2,5 l silnik pięciocylindrowy o mocy 367 KM generuje dźwięk przypominający ten znany z supersamochodów, takich jak Lamborghini Gallardo czy 10-cylindrowa odmiana Audi R8. Obecna generacja Audi RS3 również dysponuje tą samą jednostką napędową, ale właściciele są zgodni co do tego, że nie jest tak samo głośna jak ta montowana w kilkunastoletnich modelach.

Audi RS3 Sportback przyspiesza do pierwszej setki w czasie 4,3 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną elektronicznie ograniczoną do 250 km/h.

> Audi chce zmiażdżyć Mercedesa-AMG A45 S: RS3 2021 dostanie silnik o mocy aż 450 KM