Mercedes wycofuje ten popularny model z oferty. Już go nigdy nie kupisz nowego

Wraz z wdrożeniem przez Mercedesa planu restrukturyzacji w celu przywrócenia rentowności, oprócz tysięcy zwolnień i cięć wynagrodzeń, niemiecka firma zmniejsza również gamę swoich modeli.

Co to oznacza dla nas? Od jakiegoś czasu nie są dostępne modele SLC, Klasy S Coupe i Klasy S Cabrio. Tymczasem do tej listy dochodzą modele Klasy C Coupe i Klasy C Cabrio. Przypomnijmy, że wczoraj Mercedes oficjalnie zaprezentował nową generację Klasy C w wersjach sedan oraz kombi.

Nowy Mercedes Klasy C (2022) oficjalnie. Biedna oferta silnikowa

Dlaczego Mercedes C Coupe zostaje wycofany z oferty? Decyzja została podjęta ze względu na niską sprzedaż, ale też dlatego, że firma zamierza zainwestować ogromne pieniądze w rozwój samochodów elektrycznych, które są coraz popularniejsze. Rzecznik firmy pociesza, że Mercedes nie zrezygnuje całkowicie z modeli Coupe i Cabrio, ale główny nacisk zostanie położony na auta elektryczne.

Mercedes Klasy E Coupe i Klasy E Cabrio pozostaną w obecnej formie, ale wątpliwe jest, czy będą one istnieć w następnej generacji Klasy E.

Nowy Mercedes Klasy E Coupe i Cabrio 2021: w salonach po wakacjach 2020

Warto przy okazji wspomnieć, że Mercedes przerwał prace nad modelem CLC, który miał bezpośrednio konkurować z Audi A5 Sportback i BMW serii 4 Gran Coupe.