Szedł BMW M4 „pełnym ogniem” w weekend po mieście. Katastrofy nie przeżyło pięć osób (wideo)

W ostatni weekend na ulicach Singapuru szalona jazda BMW M4 zakończyła się niewyobrażalną tragedią. W jej wyniku pięć młodych osób zginęło, natomiast szósta osoba została ciężko ranna.

Na załączonym materiale filmowym białe BMW M4 poprzedniej generacji z ogromną prędkością porusza się po terenie zabudowanym. Bawarski samochód jedzie tak szybko, że na bardzo dobrej jakości kamerach miejskich ciężko jest poznać markę samochodu. Kierowca w pewnym momencie stracił kontrolę nad samochodem, natomiast M4 uderzyło w budynek luksusowego butiku.

> BMW M4 GTS: na autostradzie „idzie jak przecinak”. 300 km/h bez problemu

Według lokalnych mediów samo uderzenie nie było śmiertelne, ale w ciągu minuty od potężnego dzwona cały samochód został strawiony przez ogień. Wszystkich zaprzyjaźnionych pięciu pasażerów BMW w wieku od 26 do 29 lat nie przeżyło.

> Myślał, że jego BMW serii 5 (E60) to rakieta: silnik nie dał rady, a ludzie ucierpieli (wideo)

Szósta osoba – dziewczyna kierowcy – bardzo chciała uratować swojego chłopaka i nie zważała na silny ogień wydobywający się ze sportowego coupe. W wyniku nieprzemyślanej akcji ratunkowej 26-latka doznała bardzo poważnych poparzeń, które zagrażają jej życiu. Kobieta była obserwatorką popisów chłopaków.

> Jechał 280 km/h BMW autostradą gdy drogę zajechała mu Mazda: kilka sekund zapamięta do końca życia (wideo)

BMW M4 poprzedniej generacji chowa pod maską motor benzynowy o pojemności 3.0 Twin Power Turbo i mocy 431 koni mechanicznych.