Bugatti przejechało z ogromną prędkością obok przystanku autobusowego (wideo)

Jaka jest szansa na spotkanie jakiegokolwiek modelu Bugatti na polskich drogach? Niestety niewielka. Niedawno po warszawskich ulicach można było przyłapać Chirona, ale odwiedził nasz kraj tylko na chwilę.

Niektórzy mają więcej szczęścia, tak jak ten młody gość na załączonym materiale filmowym, który grzecznie czekał na swój autobus. Gdy tak stał sobie przy mało ruchliwej dwupasmowej drodze i rozmyślał o życiu, na ułamek sekundy być w stanie zobaczyć Bugatti Chiron w akcji, które podobno przejechało z prędkością 373 km/h, a przynajmniej tak twierdzi autor nagrania, które ma ponad 6 milionów wyświetleń. Rzecz jasna nie popieramy tak drastycznego łamania przepisów drogowych.

> Ile kosztuje używane Bugatti Chiron w leasingu (na firmę)? Za miesięczną ratę kupisz Porsche i jeszcze zostanie na paliwo

Nie mamy wątpliwości, że Chiron porusza się z ogromną prędkością i właściwie trudno wychwycić moment przejazdu. Trudno jednak nie zgodzić się, że prędkość była raczej bliższa wartości około 300 km/h. Prędkość można wyliczyć na podstawie odległości pasów od strony pobocza oraz informacji o ilości klatek na sekundę z jaką zarejestrowano materiał. Niedawno publikowaliśmy wideo pokazujące, jak wygląda przejazd samochodu z prędkością 300 km/h z wiaduktu nad autostradą. To są podobne klimaty.

> Porsche 918 Spyder vs. Bugatti Chiron – wyścig na prostej i jeden zwycięzca

Bugatti Chiron dysponuje potężnym silnikiem 16-cylindrowym o pojemności 8.0 l i mocy 1500 koni mechanicznych. Według danych producent przyspieszenie do pierwszej setki trwa tylko 2,4 sekundy, natomiast wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 420 km/h.