Śnieżyca w mieście? Ta para wykorzystała śnieg i zamiast bałwana ulepiła LaFerrari (wideo)

W ostatnich dniach cała Polska zmaga się z obfitymi opadami śniegu oraz minusowymi temperaturami. Są niezaprzeczalne plusy takiej pogody. Ogromne ilości śniegu sprzyjają zabawie. Pewna para z Litwy korzystała wolny czas i zbudowała na swoim podwórku LaFerrari.

Lepienie Ferrari zajęło podobno niecałe dwa dni, natomiast część pracy została udokumentowana na materiale filmowym. Autorzy śnieżnej rzeźby tak skomentowali swoją twórczość: „jeśli nie możesz kupić, zbuduj go sam. Teraz nikt nie zaprzeczy, że na naszym podwórku stoi Ferrari”.

> SUV Ferrari: premiera modelu Purosangue w 2021 roku, prototyp już na drogach (wideo)

Produkowane w latach 2013-2018 LaFerrari powstało w zaledwie 710 egzemplarzach, w tym 500 Coupe i 210 Roadsterów. Ferrari LaFerrari mierzy się z takimi modelami jak McLaren P1 czy Porsche 918 Spyder i korzysta z technologii hybrydowej.

> Tak wygląda jazda z prędkością 370 km/h Ferrari LaFerrari po autostradzie (wideo)

Silnik V12 o pojemności 6.2 l współpracuje z jednostką elektryczną, dzięki czemu łączna moc generowana przez ten napęd wynosi 950 koni mechanicznych oraz 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Według danych producenta LaFerrari przyspiesza do pierwszej setki w czasie 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna? 350 km/h.