Puścił się 240 km/h rodzinnym Audi, a oni za nim! „Prawka” może zacząć szukać w chipsach (wideo)

Gdzie można legalnie osiągnąć prędkość ponad 200 km/h? Jeśli kierowca zamierza sprawdzić możliwości swojego samochodu może wybrać się do Niemiec na jedną z autostrad bez ograniczeń prędkości lub po prostu na tor wyścigowy, co będzie zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Niestety wielu kierowców rozpędza swoje samochody do ogromnych prędkości na drogach, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości. Ten kierowca postanowił depnąć gaz w podłogę od razu, jak zobaczył kawałek prostej drogi.

> Jechał 310 km/h, a tu radiowóz na prawym pasie: policjanci nic nie mogli zrobić (wideo)

Audi A6 Avant, którym się poruszał, to model czwartej generacji C7 produkowany od 2011 roku. Pod maską można znaleźć wiele jednostek benzynowych oraz wysokoprężnych, w tym warianty o pojemności 3.0 TFSI i mocy 300 koni mechanicznych czy diesel 3.0 TDI o mocy nawet 313 koni mechanicznych. Nie wiadomo, jakim egzemplarzem poruszał się bohater na załączonym materiale filmowym.

> Policja na tych autostradach ma do dyspozycji Mercedesa-AMG A35: kierowca Golfa GTI próbował uciekać (wideo)

Pewne jest natomiast, że rozpędzenie niemieckiego kombi do prędkości grubo ponad 200 km/h sporo go kosztowało i wcale nie mamy na myśli spalonego paliwa. Za Audi jechał nieoznakowany radiowóz, który nagrał wszystkie wyczyny kierowcy A6. Do zatrzymania doszło po kilkudziesięciu sekundach.

Sprawa znalazła swój finał w sądzie, który odebrał kierowcy Audi uprawnienia do prowadzeniu pojazdów.