Ta pomyłka w BMW przy 170 km/h kosztowała go 45 tys. zł (wideo)

BMW M2 Competition (F87) to jeden z najbardziej wymagających umiejętności prowadzenia samochodów. Jeden mały błąd często skutkuje groźnym wypadkiem lub awarią, której naprawa może pochłonąć dziesiątki tysięcy złotych.

Ten kierowca M2 najprawdopodobniej prezentował pasażerowi przyspieszenie bawarskiego auta. Model ten jest faktycznie bardzo szybki. Silnik sześciocylindrowy o pojemności 3.0 l i mocy 410 koni mechanicznych pozwala na osiągnięcie pierwszej setki w czasie 4,2 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

To BMW M2 jest mocniejsze niż M5 CS. “Nagranie pokazuje, jak niebezpieczny jest Nurburgring” (wideo)

Co może pójść nie tak podczas zwykłego przyspieszania? Manualna skrzynia biegów w tak mocnym samochodzie wymaga szczególnej uwagi. Ten kierowca zamiast wrzucić piąty bieg w czasie maksymalnych obrotów silnika na czwartym biegu, wrzucił trójkę. Efekt? Komputer pokładowy „wywalił” poważny błąd z adnotacją o jak najszybszej wizycie w serwisie BMW. Roztargnienie i naprawa kosztowała właściciela 10 275,21 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki około 45 tysięcy złotych. Dokładnie tyle kosztowała wymiana całego podwójnie doładowanego silnika R6 ustawionego wzdłużnie.

Warto dodać, że BMW M2 Competition można zamówić z 7-stopniowym automatem z podwójnym sprzęgłem.