Oto nowy Mercedes Klasy C! Zdjęcia modelu W206 (2021) wyciekły do sieci, baby S-klasa

Może tego nie widać, ale obecna generacja Klasy C istnieje na rynku od 2014 roku. To oznacza, że przyszła odpowiednia pora na prezentacje modelu nowej generacji. W sieci pojawiły się pierwszej zdjęcia nowego Mercedesa Klasy C, który zostanie oficjalnie zaprezentowany 23 lutego (wtorek) 2021 roku.

Mercedes Klasy C (W206): wyciek zdjęć, przód i tył
Mercedes Klasy C (W206): wyciek zdjęć, przód i tył

Fotografie ujawniają nową Klasę C w pełnej krasie. Pod względem stylistycznym auto jest po prostu mniejszą wersją flagowego Mercedesa Klasy S. Laikom na drodze trudno będzie odróżnić oba te modele.

> Mercedes Klasy S W223 (2021) oficjalnie: lista zmian, zdjęcia oraz dane techniczne

Taka sama sytuacja panuje we wnętrzu. W kabinie dominuje ogromny centralny wyświetlacz dotykowy, ale nie brakuje retro smaczków, takich jak drewnianego wykończenia czy otworów wentylacyjnych. Wersja na zdjęciach to najprawdopodobniej najbogatszy wariant, dlatego bardzo ciekawi nas wygląd standardowej C160. Szczerze wątpimy, że monitory zostaną zachowane w podstawie.

Mercedes Klasy C (W206): wyciek zdjęć, wnętrze
Mercedes Klasy C (W206): wyciek zdjęć, wnętrze
Mercedes Klasy C (W206): wyciek zdjęć, hud
Mercedes Klasy C (W206): wyciek zdjęć, hud

Jakie silniki trafią pod maskę nowej Klasy C? Każdy motor będzie w pewnym stopniu zelektryfikowany. Elektryczna C-klasa nie jest planowana, ale klienci nie uświadczą w katalogu ośmio- czy nawet sześciocylindrowych silników. Nawet najszybszy wariant AMG C63 otrzyma czterocylindrowy silnik. Warto jednak dodać, że elektryczna technologia spowoduje wzrost mocy wszystkich wersji.

> Kiedy nowy Mercedes Klasy C (2022)? Premiera modelu w 2021 roku, limuzyna gotowa do produkcji

Nowy Mercedes Klasy C (2021) będzie standardowo wyposażony w napęd na tylne koła, podczas gdy opcją pozostanie 4Matic. Mercedes Klasy C (W206) ponownie pojawi się na rynku w wersjach coupe, limuzyna i kombi, ale za to Cabrio jest mało prawdopodobne. Według naszych źródeł po raz pierwszy zadebiutuje Mercedes Klasy C All-Terrain, który na rynku powalczy m.in. z Audi A4 Allroad oraz Volvo V60 Cross Country.