Oto i nowa Honda HR-V e:HEV (2021): crossover tylko jako hybryda, ale nie wiadomo jaka

Honda zaprezentowała nowy model HR-V, który będzie oferowany wyłącznie z napędem hybrydowym e:HEV. Konstrukcja samochodu została opracowana na nowo, ale Japończycy nie pochwalili się jeszcze danymi technicznym oraz szczegółami. Póki co musimy się zadowolić oficjalnymi fotografiami.

Honda HR-V e:HEV (2021)
Honda HR-V e:HEV (2021): tył

Nowa Honda HR-V e:HEV jest trzecim modelem marki po CR-V i Jazzie, którego nie można kupić w wersji ze standardowym silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym.

> Będzie elektryczna Honda CR-V (EV): Japończycy wsadzą też silniki elektryczne do modeli Accord i NSX

Honda HR-V e:HEV (2021) to bardzo odważny projekt, który pomimo zdecydowanie odważniejszej linii w stylu SUV-a Coupe, zachował przestrzeń znaną z poprzednika. Cztery dorosłe osoby nie będą narzekały na brak miejsca, natomiast tzw. „magic seats” umożliwiają utworzenie płaskiej powierzchni od bagażnika aż po przednie fotele.

Honda HR-V e:HEV (2021)
Honda HR-V e:HEV (2021): bok
Honda HR-V e:HEV (2021)
Honda HR-V e:HEV (2021): tył

Wnętrze charakteryzuje się nowoczesną oraz minimalistyczną stylistyką z poziomym układem instrumentów. Przy projektowaniu kabiny inżynierom zależało głównie na stworzeniu jak najlepszego wrażenia przestronności. System multimedialny współpracuje z Apple CarPlay oraz Android Auto.

Honda HR-V e:HEV (2021)
Honda HR-V e:HEV (2021) – kolor czerwont
Honda HR-V e:HEV (2021)
Honda HR-V e:HEV (2021): wnętrze

Kiedy nowa Honda HR-V pojawi się w Polsce? Importer zapowiada pierwsze egzemplarze w salonach pod koniec 2021 roku. Na chwilę obecną wszelkie szczegóły na temat jednostki napędowej nie są ujawnione. Na polski cennik również musimy poczekać, choć zainteresowanie samochodem można już zgłaszać na oficjalnej stronie internetowej Hondy.