Nowe Mitsubishi Outlander (2021): czy SUV będzie dostępny w Polsce? Nie ma takich planów

Mitsubishi oficjalnie zaprezentowało nową generację Outlandera, który powstał na płycie podłogowej nowego Nissana X-Trail. Najnowsza generacja Outlandera jest pierwszą, która powstała we współpracy z Nissanem.

Mitsubishi Outlander (2021)
Mitsubishi Outlander (2021)

Jaki jest nowy Outlander? Japończycy chwalą się, że Outlander (2021) jest większy niż poprzednia generacja, a to owocuje większą przestrzenią dla pasażerów z przodu i z tyłu. Nadwozie mierzy 4,71 metra długości, 1,86 metra szerokości oraz 1,75 metra wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 2,71 metra. Wymiary poprzedniej generacji wyglądają następująco: 4,7 metra długości, 1,8 metra szerokości i 1,71 metra wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 2,67 metra.

> Mitsubishi Eclipse Cross po liftingu niedługo w polskich salonach: ile będzie kosztować? (2021)

Wewnątrz Mitsubishi położyło ogromny nacisk na wysokiej jakości materiały oraz ogólne wykończenie. Po zajęciu miejsca w nowych fotelach na kierowcę czeka opcjonalny 9-calowy ekran do obsługi systemu multimedialnego oraz 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników.

Mitsubishi Outlander (2021)
Mitsubishi Outlander (2021): wnętrze
Mitsubishi Outlander (2021)
Mitsubishi Outlander (2021): wnętrze

System informacyjno-rozrywkowy obsługuje Apple CarPlay oraz Android Auto. Nie pożałowano również kilku portów USB oraz poduszek powietrznych, których w nowym modelu zainstalowano aż 11. Nie brakuje także aktywnego tempomatu, szeregu systemów bezpieczeństwa czy systemu audio Bose z 10 głośnikami.

Mitsubishi Outlander (2021)
Mitsubishi Outlander (2021)
Mitsubishi Outlander (2021)
Mitsubishi Outlander (2021)

Jaki silnik trafi pod maskę nowego Outlandera? W USA auto będzie dostępne z czterocylindrową jednostką o pojemności 2.5 l i mocy 184 koni mechanicznych w połączeniu z 8-biegową przekładnią CVT (biegi wirtualne). Napęd jest przekazywany na wszystkie koła. W przyszłości ofertę uzupełni wariant hybrydowy typu plug-in, który doskonale sprzedaje się na wielu europejskich rynkach.

Czy nowe Mitsubishi Outlander pojawi się w Polsce? Pierwsze egzemplarze do amerykańskich salonów zaczną zjeżdżać w kwietniu. Nie wiadomo czy nowy Outlander pojawi się w polskich salonach. Warto przypomnieć, że pomimo oficjalnego wycofania się marki z Europy, polski importer zapewnił o dalszej działalności w naszym kraju. Rzecznik marki na pytanie o możliwość wejścia nowego Outlandera do polskiej oferty krótko skomentował: „Jak na dziś – nie”.