Cwaniaki na motorkach zaczepili kierowcę GT-R’a. Chcieli się pościgać i chyba żałują (wideo)

Materiały filmowe, w których samochody podejmują motocykle często są przewidywalne. Jednoślad najczęściej wygrywa z ogromną przewagą, ale zdarza się, że czterokołowy pojazd wygrywa rywalizacje nawet z najszybszym motocyklem dostępnym na rynku.

Oto pojedynek dwóch motorów z Nissanem GT-R. Jednym z nich jest Yamaha YZF-R1, której masa własna wynosi tylko 172 kilogramów i jest piekielnia mocna. Jednoślad z Hamamatsu generuje 172 koni mechanicznych, pozwalających rozpędzić się do pierwszej setki w czasie 2,9 sekund.

> Pojedynek gangsterskich modeli: Lamborghini Urus vs. Mercedes-AMG G63 o mocy 700 KM

Drugim motorem na filmie jest Suzuki GSXR. Moc japońskiego motoru wynosi 160 koni mechanicznych (-12 koni mechanicznych w porównaniu do Yamahy), ale producent podaje identyczne przyspieszenie na poziomie 2,9 sekundy do pierwszej setki.

> Patryk Mikiciuk w 700-konnym pickupie spotkał na światłach Nissana GT-R: to było nieplanowane (wideo)

Czy Nissan GT-R ma szanse z motorkami na prostej? „Godzilla” napędzana potężnym silnikiem o pojemności 3.8 l w układzie V rozwija nawet 570 koni mechanicznych. Taka moc pozwala na osiągnięcie pierwszej setki w czasie 2,8 sekundy, a więc tylko o jedną dziesiątą szybciej niż Suzuki i Yamaha. Niech wygra lepszy!