Utrudniał wyprzedzanie i dostał to, na co zasłużył: nauczka do końca życia (wideo)

Jak często spotykasz kierowców, którzy przyspieszają lub zajeżdżają drogę w czasie wyprzedzania? Na drogach nie jest trudno o spotkanie nieodpowiedzialnego kierowcy, którego wyczyny mogą prowadzić nawet do tragedii. Nie wiemy, co siedzi w osobach utrudniających legalne manewry, ale bez wątpienia należy im się nauczka. Może nie tak drastyczna jak w tym przypadku, ale nałożenie wysokiego mandatu byłoby wskazane.

Ten rosyjski kierowca przekonał się na własnej skórze, że nie warto ryzykować na drodze. Szary hatchback przyblokował kierowcę z kamerką zamontowaną na desce rozdzielczej auta. Nie wiemy dlaczego, ale domyślamy się, że poszło o wcześniejszy manewr wyprzedzania z prawej, który mimo wszystko powinien przyjąć „na chłodno”. Agresja drogowa nie wyszła mu na dobre, ponieważ trafił na osobę, która kompletnie straciła nad sobą panowanie i najechała na lewy tył samochodu, doprowadzając do bardzo poważnego wypadku. Podobne metody zatrzymywania pojazdów stosowane są przez policjantów goniących niebezpiecznych przestępców, głównie w Stanach Zjednoczonych.

> Wyprzedzasz podczas mgły? Licz się z tym, że może spotkać cię taka sama sytuacja (wideo)

Nie znamy szczegółów na temat tego incydentu, ale mamy nadzieję, że nikt nie został ranny. Przypominamy, że kierowca utrudniający wyprzedzanie naraża się na mandat w wysokości 350 złotych.