Suzuki Jimny próbuje wyciągać ciężarówkę: poszedł jak RS7! Cud, że lina wytrzymała (wideo)

Suzuki Jimny najnowszej generacji jest bardzo rozchwytywanym modelem w Polsce. Powód? Głównie za sprawą świetnej poprzedniej generacji, która poradzi sobie w najtrudniejszej sytuacji. Wystarczy, że poświęcisz chwilę czasu na obejrzenie materiału filmowego załączonego poniżej.

Filmik został nagrany w Japonii i przedstawia Jimny wyposażone w trzycylindrową jednostkę napędową turbo o mocy 68 koni mechanicznych, które wyciąga ze śniegu wielką ciężarówkę. Warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki kierowca Suzuki próbuje wyciągać ciężki pojazd z tarapatów. Podobną taktykę (nie do końca zdrową) zastosował inny kierowca z Audi RS7, który niedawno wyciągnął autobus miejski z zaspy śnieżnej. Zamiast naprężenia liny i powolnego holowania, Jimny dosłownie wyrwało do przodu. Dobrze, że lina to wytrzymała!

> Suzuki Jimny (2021) powróciło do oferty, ale z ceną wyższą o kilkadziesiąt tysięcy złotych

Aktualne Suzuki Jimny niedawno przeszło transformacje na pojazd ciężarowy z powodu przepisów obowiązujących w UE. Pod maską pozostał motor o pojemności 1.5 l i mocy 102 koni mechanicznych, ale cena wzrosła do 95 tysięcy złotych. Dobrze zachowany egzemplarz poprzedniej generacji można nabyć za 1/3 tej ceny.