Zabrał się za wyprzedzanie na trzeciego. W połowie odpadło koło (wideo)

Istnieje wiele powodów, przez które może odpaść koło podczas jazdy samochodem. Jednak bez względu na przyczynę, taka awaria jest bardzo niebezpieczna nie tylko dla kierowcy i pasażerów, ale również dla innych uczestników ruchu.

Ta terenówka wydaje się być Hyundaiem Galloper, czyli koreańską odmianą Mitsubishi Pajero. Podczas próby wyprzedzania kilku osobówek i ciężarówki, kierowca Hyundaia stracił tylne prawe koło. Jak widać na załączonym materiale filmowym, SUV prawie dachował, co najprawdopodobniej miałoby tragiczne konsekwencje. Na szczęście, incydent skończył się w najlepszy możliwy sposób.

> Miał legendarną Toyotę Land Cruiser i to mu nie pomogło: zima kompletnie go zaskoczyła (wideo)

Dla własnego bezpieczeństwa warto raz na kilka tygodni sprawdzać dokręcenie śrub w kołach, szczególnie jeśli samochód nie jest pierwszej młodości. Nawet lekkie poluzowanie może być odczuwalne na kierownicy.

Podobne niebezpieczeństwo czai się ze strony opon. Zużyta lub uszkodzona opona często odmawia posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Pewnemu kierowcy Nissana opona pękła przy prędkości 327 km/h.