Kierowcy Audi i BMW ścigali się w tunelu: istny cyrk, jeden jechał SUV-em, a drugi hatchbackiem (wideo)

Szybka jazda pomiędzy samochodami zawsze jest postrzegana jako niebezpieczna zabawa. Trudno się tej opinii dziwić, wszakże wystarczy, że kierowca popełni jeden mały błąd i może skończyć się to dla niego (i dla innych) bardzo źle. Zawsze będziemy przestrzegać naszych czytelników przed podobnymi zabawami. Do szybkiej jazdy służą wyłącznie tory wyścigowe.

Na własnych skórach przekonali się o tym kierowcy szarżujących Audi A3 oraz BMW X5 M, którzy wpadli na siebie w zatłoczonym tunelu na autostradzie w Leningradzie w Rosji. Samochody są zupełnie inne (kompletnie nieporównywalne), dlatego tym bardziej dziwi nas sens tego pojedynku. W pewnym momencie obaj kierowcy zdecydowali się skorzystać z tego samego pasa, przez co doszło do kontaktu i w rezultacie do całkiem sporego karambolu.

> Pędził BMW 200 km/h i spowolniło go Audi: kierowcy „bawarki” puściły nerwy (wideo)

Jeśli mielibyśmy wskazać zwycięzce tego niepoważnego pojedynku, to praktycznie pod każdym względem zwyciężyłoby BMW X5 M. Model generacji na załączonym materiale filmowym to E70 z silnikiem o pojemności 4.4 l i mocy 555 koni mechanicznych. Według danych producenta przyspieszenie do pierwszej setki trwa 4,7 sekundy. To szybciej od każdej wersji silnikowej Audi A3 produkowanej do 2013 roku. Tylko wariant RS3 o mocy 340 koni mechanicznych jest w stanie zagrozić w pojedynku typu drag race (4,6 sekundy do setki).