Kierowca Subaru chciał na śniegu pojechać szybciej od innych: takiego finału nie planował (wideo)

Wyprzedzanie w miesiącach zimowych nie jest łatwą sztuką. Śliska nawierzchnia bardzo często utrudnia ten podstawowy manewr, o czym przekonała się m.in. nerwowa pani z Mercedesa na autostradzie.

Wyprzedzanie w stylu tego kierowcy Subaru Imprezy WRX z pewnością nie należy do standardowych. Zaawansowany system napędu na cztery koła pozwolił na akrobacje, której za pierwszym razem nie powtórzyliby nawet zawodowi kierowcy wyścigowi.

> Wziął się za ostre wyprzedzanie starą Hondą: cisnął gaz na maksa, ale to go kompletnie zaskoczyło (wideo)

Ten incydent oczywiście nie był planowany. Kierowca Subaru miał kupę szczęścia, że podczas wyprzedzania skończyło się tylko na efektowym piruecie, ponieważ do poważnego wypadku brakowało naprawdę niewiele. Mamy nadzieję, że dalsza podróż przebiegła bez podobnych niespodzianek.

> Takie cuda w polskim lesie: ten „kulig” za Subaru zapamięta do końca życia (wideo)

Subaru Impreza WRX na załączonym materiale filmowym jest modelem drugiej generacji (GD) produkowanym w latach 2000-2007. Pod maską montowano wiele silników, w tym motor o pojemności 2.5 16V turbo o mocy 300 koni mechanicznych. Warto zwrócić uwagę, że jedyną możliwością wyboru automatycznej skrzyni biegów jest przekładnia o czterech przełożeniach.