Dwóch „Hondziarzy” spotkało się na drodze: niedzielny „cruising” zamienił się w rajd (wideo)

Nie jest tajemnicą, że Honda Civic Type R każdej generacji dostarcza kierowcy mnóstwo przyjemności z jazdy. Popieramy korzystanie z potencjału japońskich żyletek, ale wyłącznie na torach wyścigowych. Drogi publiczne nie są od testowania szybkości oraz właściwości jezdnych samochodów.

Kierowcy Civiciów na załączonym materiale filmowym spotkali się gdzieś na krętej drodze. Mówimy dokładnie o Civicach siódmej oraz dziewiątej generacji, które zadebiutowały odpowiednio w 2000 roku oraz 2011 roku.

> Wziął się za ostre wyprzedzanie starą Hondą: cisnął gaz na maksa, ale to go kompletnie zaskoczyło (wideo)

Spotkanie nie było zwyczajne, ponieważ oboje od razu zorientowali się o sportowych wersjach swoich egzemplarzy. W tym momencie drogę publiczną potraktowali jak zamknięty tor wyścigowy, na której poruszali się z prędkościami do 140 km/h. Kierowcy korzystali oczywiście z całej szerokości jezdni, co stwarzało ogromne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników.

> Nowy Civic Type R nie będzie hybrydą: Honda zrobi wyjątek i zachowa tradycyjny silnik benzynowy

Dla przypomnienia, seryjny Civic Type R VII generuje 200 koni mechanicznych z silnika i-VTEC o pojemności 2.0 l. Honda Civic Type R IX również korzysta z silnika o pojemności 2.0 l, ale o mocy większej o 110 koni mechanicznych, wytwarzając łącznie 310 koni mechanicznych.