Chciał być najszybszy, więc podrasował swoje Audi RS3 na 850 KM: tuning skończył się fatalnie dla auta (zdjęcia)

Samochody marki Audi są szczególnie uwielbiane przez firmy tuningowe na całym świecie. Niektórzy oferują swoim klientom pakiety obejmujące naprawdę pokaźny przyrost mocy, tak jak np. Wheelsandmore, którego inżynierowie zwiększyli moc silnika RS6 do 1010 koni mechanicznych (wzrost o prawie 400 koni mechanicznych).

Wygląda na to, że pięciocylindrowy motor dostępny pod maską RS3 oraz RS Q3 o pojemności 2.5 l nie przepada za „większymi zmianami”. Niedawno 1100-konny egzemplarz RS3 Limousine spalił się po nielegalnym pojedynku z McLarenem i Nissanem.

Tymczasem doszły nas słuchy o podobnym incydencie z Wielkiej Brytanii. RS3 Limousine po tuningu firmy Eventuri był najszybszym egzemplarzem RS3 w Anglii z mocą maksymalną wynoszącą po przeróbkach około 850 koni mechanicznych. Jest to wzrost o 450 koni mechanicznych, który przełożył się na możliwość osiągania prędkości maksymalnej 340 km/h.

> Tak brzmi 7-letnie Audi RS3 z gazem w podłodze: prawie zeżarło autostradę (wideo)

Audi RS3 Eventuri (pożar)
Audi RS3 Eventuri (pożar)

Niestety RS3 po tuningu spłonęło podczas jazdy drogami lokalnymi. W wypadku nikt nie został ranny, natomiast według relacji kierowcy pożar rozpoczął się w silniku. Nie wiadomo czy przed wybuchem niemieckiego samochodu kierowca korzystał z całego potencjału swojego auta.

> Włożył do Golfa R silnik z Audi RS3 i chce za niego prawie 320 tysięcy: zostawia w tyle nawet RS7