Wpadł w poślizg „trójeczką” E46, ale ogarnął: fart czy umiejętności? (wideo)

W ostatnich dniach na polskich drogach panuje prawdziwa ślizgawica. Wielu kierowców boleśnie przekonuje się o tym na barierkach autostrad, w rowach czy po kolizji z innym pojazdem. Niektórzy po wpadnięciu w poślizg potrafią wychodzić z kryzysowej sytuacji bez szwanku.

Ten kierowca BMW serii 3 E46 podczas normalnej jazdy drogą szybkiego ruchu nagle stracił panowanie nad „trójeczką” z 1998 roku. Jest to bardzo udany model napędzany na tylną oś, który przez wiele lat występował jako policyjny pojazd autostradowy w popularnym niemieckim serialu „Alarm für Cobra 11”, pol. „Kobra – oddział specjalny”. Pod maską najmocniejszego modelu przed wariantem M3 pracuje 231 koni mechanicznych generowanych z silnika sześciocylindrowego o pojemności 3.0 l (330i, Ci)

Akcja na załączonym materiale filmowym została nagrana na drodze ekspresowej S8. Warunki do jazdy były naprawdę bardzo trudne i problemów przysparzała nawet zmiana pasa ruchu.

Kierowca BMW jechał lewym pasem i wpadł w poślizg. Następnie wykonał kilku efektownych piruetów, ale obyło się bez szkód, pomimo dość dużego ruchu. Wielki plus dla kierowców jadących w pobliżu za dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, co z pewnością pomogło kierowcy BMW w uniknięciu poważniejszych konsekwencji.